Tijdens de zomermaanden horen wij graag van onze volgers en lezers welke mooie automusea ze tijdens hun vakantie bezocht hebben. Vaak blijkt dat in de buurt van een vakantielocatie, of onderweg ernaartoe, onverwacht leuke musea te vinden zijn. Door de ervaringen hier en op de Octane social media pagina’s te delen, ontstaat er een mooi overzicht van automusea die op elke ’to-visit’ lijst kunnen worden toegevoegd.



Joep Verbeeten bezocht onlangs het vrij onbekende Autobau Erlebniswelt in Romanshorn, aan de zuidelijke oevers van de Bodensee in Zwitserland en stuurde ons mooie beelden en een leuk verslag.






Joep: “Het museum is opgericht door industrieel (en oud-coureur) Fredy Lienhard. Gevestigd in een oud fabrieks gebouw en met genoeg asfalt op het terrein wordt er ook structureel met het wagenpark gereden, je wordt als gast ook aangemoedigd om dan even in te stappen en het zelf te ervaren. Misschien één van de laagdrempeligste musea die ik ken, de auto’s zitten dan wel op slot binnen maar er zijn geen hekken om geplaatst of touwen rond gespannen.


Ten slotte is er ook een apart gebouw waarin de Zwitserse trots Clay Regazzoni bejubeld wordt. Daarin staat bijvoorbeeld ook Clay’s Ferrari F40 met handgas, aangezien Clay in 1980 tijdens een ongeluk in zijn nadagen van de Formule 1 zijn benen verlamde bij een ongeval. Dit museum moet op ieders shortlist staan.”






Heb jij ook een museum bezocht dat het delen waard is? Stuur een mailtje met foto’s en een kort verslag naar frankgoedhart@octanemagazine.nl
